MAKALELER

separator

Facebook Pazarlama Yöntemleri

Facebook Pazarlama Yöntemleri

Gelecekte internet dünyasında neler olacağını tahmin etmek oldukça zordur, fakat kendimizi yakın zaman içerisinde gerçekleşecek olan değişikliklere hazırlayabiliriz.

Günümüzde şirketlerin ve internet dünyasında yer etmiş veya edinmek isteyen web sitelerinin sosyal medyayı etkili bir şekilde kullandığını hepimiz biliyoruz.2012 yılında sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile şirketler sosyal medya uzmanları ile çalışmalarına hız verdi ve şirketlerin sosyal medya uzmanı arayışları gün geçtikçe artmakta.Şirketler için SEO ve sosyal medya vazgeçilmez bir hale geldi.Bunun sebebi,şirketlerin internet dünyasındaki büyümenin farkında olması, kazançlarını arttırmak istemesi ve bu yönde sürekliliği sağlamak istemesidir.


Şirketlerin sosyal medyaya ağırlık vermesinin en önemli sebeplerinin başında güçlü bir pazarlama kampanyası oluşturulmak istenmesinin geldiğini söyleyebiliriz. Sosyal medya, şirketlerin hedef kitleye ulaşmalarına ve bu hedef kitlenin hissiyatını anlamasına kolaylık sağlamıştır.Önümüzdeki yıllarda şirketlerin sosyal dinlemeye daha fazla önem vereceği aşikardır.


Facebook gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.Facebook kullanıcılarının çokluğu, reklam ağı oluşturmak isteyen şahısların, kuruluşların, ürün satmak veya tanıtmak isteyen pazarlama işiyle uğraşanların vazgeçemeyeceği bir site haline geldi.Fakat şirketler için oluşturulan Facebook sayfalarındaki takipçilerinin çokluğunun önemi ancak hedef kitleden oluşuyorsa fayda sağlayabilir.


Facebook sayfalarının düzenlenmesi ve yönetilmesi şirketler için büyük önem taşımaktadır.Bunun en büyük sebeplerinden bazıları, şirketlerin reklam kampanyalarını Facebook sayfaları üzerinden gerçekleştirerek reklam maliyetlerini azaltmak ve hedef kitlelerinin veya takipçilerinin yeniliklerden haberdar olmalarını bu sayfalar aracılığı ile sağlamaktır.